Nenechme se okrádat!

Publikováno: 08.02.2004 20:05
Vážení občané, tohle není šíření poplašné zprávy, ale analýza mnoha ekonomů a soudných lidí. Současný vládní kabinet spokojené občany země České okrádá! Sociální demokraté ztrácejí sílu a uvnitř strany se mluví o výměně předsedy. Tuto funkci by možná vzal současný ministr vnitra Stanislav Gross...

Pošlete nám SMS! Vaše znázory a reakce do diskusního fóra Téma dne můžete posílat i pomocí SMS zpráv z vašeho mobilního telefonu, a to ve tvaru: RADIO IMPULS VAS TEXT, ze sítí v š e c h operátorů nyní nově na jednotné telefonní číslo 900 11 03.

Stanislav Gross - druhý muž ČSSD

možná zamíří do jejího čela. Ministr vnitra a druhý muž sociální demokracie Stanislav Gross
připustil, že se bude příští rok na jaře ucházet o funkci šéfa strany. Ještě před necelým rokem v jednom z rozhovorů uvedl, že se na předsednickou funkci zatím necítí a že na sobě "chce ještě
dva tři roky pracovat". O Grossovi jako o možném předsedovi sociální demokracie hovořil v minulosti i bývalý šéf strany Miloš Zeman. O tom, že je připraven stanout v čele ČSSD, Stanislav Gross už dříve hovořil, případnou kandidaturu ale podmiňoval obecnější vnitrostranickou shodou.

Jste mladý a svobodný člověk? Máte smůlu
Zatímco v ČSSD začínají zuřit vnitrostranické boje, obyčejným lidem se asi bude žít hůř. Hlavně mladí podnikaví lidé v Česku mají smůlu. Platí daně jako mourovatí. A nejen oni! Vláda hledá, kde všude  by člověka ještě zdanila. Ale podpora téměř žádná! Jedním z dlouhodobých problémů je nedostatek bytů a pokřivený trh s nemovitostmi. Tady je příklad: mladý člověk z chudého regionu by rád pracoval v Praze. Najde si práci v hlavním městě, ale za nájem musí zaplatit zhruba 12.000 korun měsíčně. Je logické, že když pracuje za 20ti tisícový hrubý plat, moc si neužije. Nebo jinak, má „holý zadek“ a na práci v Praze si může nechat zajít chuť. Tuto sociální nespravedlnost „podporovaly“ všechny vlády. A ta současná, která se chlubí tím, že „o lidi jí jde především“, na to s prominutím kašle taky. Chce-li stát podporovat rodiny s dětmi, musí logicky začít u jednotlivců, kterým dovolí vybudovat si slušné sociální zázemí a pomůže jim při „vstupu“ do života!

Daně a jak na ně
Stále se píše a mluví o tom, že se zdražuje…“kvůli vstupu do EU a nebo že EU vyžaduje…“… abychom všechno zdražili! Unie pouze doporučuje, aby její daňový systém byl pokud možno jednotný. A tak zvýšení daně u některých služeb nebo zboží je tedy logické. V žádném případě ale EU Česku nenařídila převést do vyššího daňového pásma dětské pleny a už vůbec nenařídila, aby se některé zboží a služby převedly z pěti do 22ti procentní sazby! Vládní koalice mohla například zavést daň jednotnou a to na všechny služby a zboží a daň zvýhodněnou! Jenže prošustrované miliardy, chybějící ve státní kase musí vláda odněkud získat. Bohužel je smutné, že to jsou peněženky „pěšáků“, tedy obyčejných lidí, kteří dál živí tuneláře a nenasytná státní ministerstva!

Zdražování vadí, úlevy jsou vítány
Z průzkumů vyplývá, že zatímco zdražováním vláda podporu ztrácí, novými úlevami ji zase získává zpět. Zvyšování daně z přidané hodnoty a s tím souvisící zdražování samozřejmě vyvolává nevoli. Osm z deseti lidí s nimi nesouhlasí. Lidé naopak vítají větší zvýhodnění rodin s dětmi. Z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění vyplývá, že je s ním spokojeno 90 procent oslovených. Lidé podporují také zvýšení daně u cigaret a u tvrdého alkoholu. Pro je více než šedesát procent lidí. Dražší benzin leží v žaludku osmi lidem z deseti.

Mikloš: Slovensko bude pokračovat v reformách také letos
Zatím co český ministr financí Sobotka se v reformě financí „plácá“, slovenský „šéf státní kasy“ Mikloš dostal v Bruselu ocenění za zlepšení podnikatelského prostředí v zemi. A Slovensko bude také v letošním roce pokračovat v nastoupeném trendu prosazování reforem. Nejdůležitější jsou změny v resortech zdravotnictví a školství a dokončení sociální a daňové reformy. Pravicový kabinet Mikuláše Dzurindy vloni prosadil důležité daňové a sociální reformy.

Od letošního ledna platí na Slovensku jednotná daň z příjmů 19 procent, na stejnou výši se sjednotila také daň z přidané hodnoty. Důchodová reforma podpoří soukromé spoření na penzi. Důchody budou více závislé na odpracovaných letech a výši mzdy. Věk odchodu do penze se zvyšuje na jednotných 62 let. O Slovensku se vůbec začíná mluvit jako o „ekonomickém tygrovi“. Má největší příliv zahraničních investic a některé zájemce o podnikání na Slovensku musí dokonce odmítat.

10.02.2004

Češi bez práce i koláčů

V České republice je každý desátý bez práce. Lidé, kteří jsou bez místa více než rok, budou muset osm hodin týdně pracovat pro obec. Jinak se jim sníží sociální dávka na polovinu. Další koaliční návrh, který má pomoci nezaměstnaným je na světě!
09.02.2004

Občané ČR: pane prezidente, věříme Vám!

Je příjemné, když může člověk někomu důvěřovat! Lidé v České republice nejvíc věří panu prezidentovi Klausovi! Sedmdesátiprocentní důvěra je poměrně vysoké číslo... Lidé mají mimo jiné v oblibě i Stanislava Grosse.
07.02.2004

České pivo

Všichni rádi pijeme pivo - a kdo snad zlatavý mok nemiluje, určitě alespoň chápe lásku nás ostatních. Vždyť spotřeba piva je jednou z mála oblastí, ve kterých nám svět nemůže konkurovat. Poslední průzkumy ale ukazují drobnou změnu - roste obliba piva přímo od pípy, pivo balené nás přitahuje stále méně.
06.02.2004

10 let Novy

Televize Nova slaví deset let své existence. I když její sledovanost v poslední době není tak drtivá jako před lety, přesto stále přitahuje největší televizní pozornost. Možná za to mohou také nejrůznější hvězdy i hvězdičky, kterých planeta Nova za deset let zplodila desítky. Do Česka tak přinesla fenomén, který jsme do té doby nepoznali.
05.02.2004

Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.