10 let Novy

Publikováno: 06.02.2004 20:05
Televize Nova slaví deset let své existence. I když její sledovanost v poslední době není tak drtivá jako před lety, přesto stále přitahuje největší televizní pozornost. Možná za to mohou také nejrůznější hvězdy i hvězdičky, kterých planeta Nova za deset let zplodila desítky. Do Česka tak přinesla fenomén, který jsme do té doby nepoznali.

Pošlete nám SMS! Vaše znázory a reakce do diskusního fóra Téma dne můžete posílat i pomocí SMS zpráv z vašeho mobilního telefonu, a to ve tvaru: RADIO IMPULS VAS TEXT, ze sítí v š e c h operátorů nyní nově na jednotné telefonní číslo 900 11 03.

Nova teď hledá nové hvězdy - Hledá se superstar

Kdekoli se tato soutěž vysílala, strhla pozornost televizních diváků na svou stranu. Tentokrát nejde o pouhou obměnu zavedených pořadů Rozjezdy pro hvězdy nebo Do-Re-Mi, také založených na pěveckých výkonech neprofesionálů. SuperStar totiž předchází pečlivý výběr přihlášených, takže na obrazovku se dostanou skutečně ti nejlepší - do televize míří na základě rozhodnutí poroty jen čtyřicítka zpěváků z více než 2200 těch, kteří se loni na podzim a letos v lednu zúčastnili konkurzů v Ostravě, Brně a Praze. Ti navíc budou v televizi vystupovat opakovaně. O dalších osudech vybrané čtyřicítky už rozhodují jen televizní diváci. Čtyřčlenná porota ve složení Ondřej Hejma z kapely Žlutý pes, textařka Gabriela Osvaldová, skladatel Ondřej Soukup a ředitel vydavatelství BMG Milan Herman už má, na rozdíl od zmíněných konkurzů, jen funkci doporučovací.

Známý  kritik Jan Rejžek říká,
že si váží lidí, kteří se programům této televize vyhýbají.
 Vystoupení v televizi Nova by je prý uvedla do nechvalně známého kontextu a možná by znechutila jejich fanoušky např. Bittová, Andrtová, Hutka, Radůza, Třešňák nebo Plastici. The Plastic People of The Universe. Ti na Nově nikdy nebyli a nebudou. "Mám takový dojem, že se do Novy příliš nehrnou Bolek Polívka, Marek Eben, Miroslav Donutil... Přestal jsem naopak rozumět třeba Jiřímu Suchému, i když on by mi jistě řekl, že penězi z Novy financuje něco mnohem ušlechtilejšího."

Jste učitelka nebo prodavač? A chcete být hvězdou?

Nova ji z vás udělá. Už se to stalo mnohokrát: neznámý člověk přišel do televize a za pár týdnů ho znaly miliony diváků "Tak tohle nikdy v životě," prohlásila prý nejvlivnější žena televize Nova Libuše Šmuclerová, když si na konkursu všimla připlešatělého mladíka v obleku a s kravatou. Jeden z tisíců adeptů na moderátora Snídaně s Novou. Jmenoval se Dalibor Gondík. Dokud existovala jen Česká televize, povolání moderátor zpráv rozhodně nepatřilo mezi profese, po které touží děti i puberťáci. Ovšem hlásit zprávy na Nově, to je nyní vysněná meta. Tedy zajímavá a zábavná práce za dost peněz. Nova dokáže vytvořit známou osobnost z kohokoliv, i ze studentky, která si v ní náhodou odbývá praxi. To je příběh Lucie Borhyové. Šlo o to, že byla typem, jaký si právě představovali - blonďatá krasavice se mezi moderátorkami do té doby nevyskytovala.

Moderátorské hvězdy

Hledači nových tváří většinou pátrají po předem přesně určených typech. Hledáme ženu, která umí zahrát potvoru. Líbila jste se nám v divadle... Takový telefonát překvapil Zuzanu Slavíkovou, herečku Národního divadla v Brně. Přesně věděli, co potřebují. Ženu, kterou učešou, oblečou a nalíčí tak, aby se co nejvíce podobala britské moderátorce Anne Robinsonové, která na BBC moderuje soutěž, kterou Nova koupila - Nejslabší! Máte padáka!
Krásnou ukázkou toho, jak Nova stvořila osobnost je Vladimír Čech. Neznámý herec, který si přilepšoval dabingem, se stal miláčkem národa. V začátcích soutěže Chcete být milionářem? se na něj dívalo téměř pět milionů lidí najednou.

A přijdou další...

Z novácké továrny na hvězdy vznikla také například dvojice Michal Suchánek a Richard Genzer,  moderátorka Michaela Jílková, investigativní reportéři Radek John a Josef Klíma... Ale mocné médium s názvem televize má i jedno kruté pravidlo: zmizíš z obrazovky a končíš.
Co dnes zbylo z popularity Evy Jurinové, Martina Severy, Zbyňka Merunky, Kateřiny Kašparové...

 

10.02.2004

Češi bez práce i koláčů

V České republice je každý desátý bez práce. Lidé, kteří jsou bez místa více než rok, budou muset osm hodin týdně pracovat pro obec. Jinak se jim sníží sociální dávka na polovinu. Další koaliční návrh, který má pomoci nezaměstnaným je na světě!
09.02.2004

Občané ČR: pane prezidente, věříme Vám!

Je příjemné, když může člověk někomu důvěřovat! Lidé v České republice nejvíc věří panu prezidentovi Klausovi! Sedmdesátiprocentní důvěra je poměrně vysoké číslo... Lidé mají mimo jiné v oblibě i Stanislava Grosse.
08.02.2004

Nenechme se okrádat!

Vážení občané, tohle není šíření poplašné zprávy, ale analýza mnoha ekonomů a soudných lidí. Současný vládní kabinet spokojené občany země České okrádá! Sociální demokraté ztrácejí sílu a uvnitř strany se mluví o výměně předsedy. Tuto funkci by možná vzal současný ministr vnitra Stanislav Gross...
07.02.2004

České pivo

Všichni rádi pijeme pivo - a kdo snad zlatavý mok nemiluje, určitě alespoň chápe lásku nás ostatních. Vždyť spotřeba piva je jednou z mála oblastí, ve kterých nám svět nemůže konkurovat. Poslední průzkumy ale ukazují drobnou změnu - roste obliba piva přímo od pípy, pivo balené nás přitahuje stále méně.
05.02.2004

Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.